Par Jauniešu Saeimu

Lai jauniešiem būtu iespēja gūt reālu pieredzi līdzdalības demokrātijas īstenošanā, Saeima jau piekto gadu pēc kārtas īsteno projektu "Jauniešu Saeima". 5.Jauniešu Saeimas laikā 100 jauniešiem no visas Latvijas būs iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem, kā arī iegūt pieredzi, ko nozīmē būt deputātam - tautas - vai šajā gadījumā jauniešu - pārstāvim.

Projekta pirmajā posmā - vēlēšanu kampaņā - jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem interneta lapā www.jauniesusaeima.lv sacenšās ar savām idejām, lai kļūtu par vienu no 100 5.Jauniešu Saeimas deputātiem. Kandidēšana un balsošana mājaslapā notiek no 2015.gada 9.februāra līdz 2015.gada 15.martam.

Otrajā posmā - 27.aprīlī - 100 populārāko ideju (par kurām tiks atdots lielākais balsu skaits) autori tiks aicināti uz Saeimas namu. Jauniešu Saeimā iekļuvušajiem jauniešiem būs iespēja mācīties, ko nozīmē debatēt, pierādīt kolēģiem savas idejas pamatotību un tās ieviešanas nepieciešamību, meklēt kompromisus. Dienas noslēgumā Jauniešu Saeimas sēdē tiks pieņemtas deklarācijas.

 5.Jauniešu Saeimas informatīvais plakāts

Iesaki mūs!

Kontakti

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

© Jauniešu Saeima

Jauniešu Saeimas mājaslapa tapusi pēc biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" ierosmes un par F.Eberta fonda līdzekļiem